Ввезення товарів до ЄС

5979
ukraina-evrosoyuz-prapor-500x500
ukraina-evrosoyuz-prapor-500x500

Ввезення товарів до ЄС

Для товарів з України сьогодні діють автономні преференціїз боку Євросоюзу. А саме: імпортні мита на більшість товарів було скасовано або значно знижено. Деякі виробники уже скористались цим правом. Багатьох вітчизняних виробників лякає збирання документів для проходження сертифікації товарів та відповідності стандартам ЄС. Хоча тут немає нічого особливо складного. На території всіх країн — членів Європейського Союзу діють Гармонізовані стандарти ЄС  — набір технічних правил, процедур та вимог.

Розробка європейських стандартів, технічних рішень та специфікацій віднесена до компетенції трьох основних інституцій:

— Європейського комітету стандартизації (CEN);

— Європейського комітету електротехнічної стандартизації (CENELEC);

— Європейського інституту стандартизації у сфері телекомунікації (ETSI).

Офіційні тексти Директив (мовами країн ЄС) можна знайти на сайті законодавства Європейського союзу : www.eur-lex.europa.eu.

Гармонізовані стандарти можна знайти на інформаційному порталі сайта Європейської комісії (англійською мовою): www.eс.europa.eu.

Деякі товари мають пройти СЄ-маркування. Цей знак підтверджує, що позанчена продукція відповідає Гармонізованим стандартам та директивам ЄС, і пройшла процедуру оцінки відповідності.  СЄ-маркування свідчить, що продукція не становить загрози здоров’ю споживачів та безпечна для навколишнього середовища. Цей знак мають містити такі товари : газове обладнання, дорогоцінні метали, іграшки, ліфти, медичне обладнання, бойлери, електронне обладнання тощо. Є товари на які не передбачено (заборонено) СЄ-маркування : хімічна, фармацевтична та харчова продукція. Розмір знака СЄ не може бути меншим 5 мм. якщо його не можна поставити на товар , маркування наносять на упаковку.