ПДВ-ПІЛЬГА ДЛЯ ЖИТЛА

6603
недвижимость
недвижимость

ПДВ-ПІЛЬГА ДЛЯ ЖИТЛА

Наприкінці 2014 р. спеціалісти Державної фіскальної служби «потішили» платників податків, які працюють у сфері будівництва житла, новим тлумаченням одіозної пільги з пп. 197.1.14 Податкового кодексу України.

Суть пільги вельми: ПДВ не нараховують при будь-яко­му постачанні житла, крім його першого постачання.

*перше по­стачання житла — це перший продаж такого житла покупцю, який не був його власником у момент виведення його з експлуатації у зв’язку з реконструкцією (капремонтом), або постачання послуг із такої реконструкції (капремонту) кош­том замовника.

Аналогічне визначення першого поста­чання й при будівництві нового житла — це передання готового новозбудованого житла (об’єкта житлового фонду) у власність покупця або по­стачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) зі спорудження такого житла коштом замовника.

При першому оформленні права власності на новозбудовану нерухомість операції передання житла фактично немає: право власності не пере­дається, а виникає у зв’язку з держреєстрацією.ння.

Чимало спеціалістів, аналізуючи норми пп. 197.1.14 ПКУ вирішили: якщо при здаванні БМР виконавцем на користь замовника виникає перше постачання, при переданні житла спожи­вачу ПДВ уже бути не повинно.