Дозволили легалізувати самобуд

4221
самострой
самострой

Дозволили легалізувати самобуд

Законотворці вирішили зробити подарунок громадянам та ввели амністію для самочинних забудовників. Тобто тепер самобуди можна вводити в експлуатацію законно, якщо вони були збудовані в період з 05.08.92 р. по 12.03.11 р.

До об’єктів, які можна ввести в експлуатацію відносять :

1) індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди;

2) громадські будинки І і ІІ категорій складності, а також будівлі та споруди сільськогосподарського призначення  І і ІІ категорій складності.

Однак ці самобуди можна легалізувати за таких умов:

— будівлі та споруди було збудовано до 12.03.11 р.;

— індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди було збудовано в період  з 05.08.92 р. по 12.03.11 р.;

— будівництво згаданих об’єктів було виконано без дозволу на виконання будівельних робіт.

Щоб визначити до якого типу складності відноситься будівля — потрібно скористатись Державними будівельними нормами України ДБН А.2.2-3-2004 «Проектування. Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва», затверджені наказом Держбуду України від 20.01.04 р.№ 8.

Щоб легалізувати дані збудовані об’єкти потрібно подати до органу Держархбудінспекції відповідну заяву. Далі вона буде розглядатись 10 робочих днів.

Документи які необхідні, щоб скористатися будівельною амністією:

1. Документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку, де збудовано об’єкт;

2. Звіт-обстеження технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж  об’єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності та безпечної експлуатації  (замовляється у сертифікованого спеціаліста). Це не стосується  індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 кв.м. та господарських (присадибних) будівель та споруд площею до 100 кв.м.

3. Технічний паспорт інвентаризації споруди.

Найважче буде довести, що об’єкт було збудовано до 12.03.11 р. Прикладом доведення вважається сплата комунальних платежів.

Закон на легалізацію самобудів набрав чинності з 01.02.15 р. Діяти буде до 31.12.15 р. (кінцевий термін подачі заяв).

Але в цьому є один недолік, тепер легалізований об’єкт буде обкладатися податком на нерухоме майно.

 

 


Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: A non-numeric value encountered in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997