Про звітність підприємців

1552
предприниматель
предприниматель

Про звітність підприємців

Навіть, якщо загальносистемник був не весь рік на загальній системі оподаткування, то йому все одно необхідно подавати річну декларацію про доходи за весь рік та не забути подати декларацію по єдиному податку за рік.

Відповідно до п. 177.11 і пп. 49.18.5 ПКУ  Декларації подаються не пізніше 9 лютого наступного за вітним роком. Декларацію можна подавати в електронному вигляді за наявності цифрового підпису (можна отримати в податковій безкоштовно), особисто чи через представника, або поштою (бажано рекомендованим листом з описом).

У Декларації можуть бути і збитки, проте потрібно готуватись до негативної реакції податківців та бути готовим відстояти свої права.

Відповідно до п. 177.11 ПКУ в декларації потрібно відобразити всі отримані доходи протягом року.

Щороку підприємці повинні ще подавати звіт по ЄСВ «за себе» — Додаток 5 до Порядку № 454.  В ньому оптрібно потрібно показати яку суму податку було розраховано та сплачено за кожний місяць та вказати розмір процентної ставки. Цей звіт, як і декларацію про доходи чи по єдиному податку, потрібно подати по 9 лютого включно наступного за звітним роком. Звіт подається в електронному вигляді або на папері особисто чи через уповноваженого представника в якого при собі буде довіреність.

Щоб в Додатку 5 показати той період, в якому підприємець працював на загальній системі потрібно заповнити Таблицю 1. Якщо підприємець працював на єдиному податку — таблиця 2, як самозайнята особа — таблиця 3. Таблиця 4 даного додатку передбачена для відображення обліку стажу окремим категорія осіб відповідно до законодавства.

Якщо підприємці самостійно доплачували за себе єдиний внесок, то їм потрібно подати Додаток 6 та заповнити в ньому таблицю 2.

В одній декларації можна виправити тільки одну помилку.

Єдинником не потрібно забувати, що вони також сплачують податок нанерухоме майно.

Якщо єдиннику анулювали реєстрацію через порушення, то єдинником можна буде стати через чотири квартали, що настануть за тим кварталом, в якому відбулось порушення.

Якщо єдиннику оплатили за послуги юридичні особи неєдинники до 4-го кварталу, то необхідно оплачувати 15% з них. А якщо це трапилось в 2015 році, то потрібно з наступного кварталу стати загальносистемником та оплатити 15% від суми, що зайшла від юр.осіб неєдинників.