Звіт про суми податкових пільг

3389

Звіт про суми податкових пільг

Хочемо сказати, що Звіт про суми податкових пільг потрібно подавати в дуже багатьох випадках. Зараз коротко розглянемо коли саме.

Отже, даний звіт необхідно подавати навіть тоді, коли було здійснено експортні операції, тому що в цьому разі не було сплачено до бюджету ПДВ (при експорті ставка ПДВ — 0%). Звіт про податкові пільги подається у всіх випадках, коли підприємство здійснює будь-які пільгові операції чи операції звільнені від оподаткування (продаж програмної продукції, чорних та кольорових металів, ліків, при діяльності сільгоспвиробниками-спецрежимниками (до 2017 року) і т.п.).

Платники податків на спрощеній системі оподаткування даного звіту не подають, цей обов’язок стосується тільки платників на загальній системі оподаткування. Не подають Звіт про податкові пільги при застосуванні податкової соціальної пільги (ПСП) при оподаткуванні доходів фізичних осіб.

За неподання даного звіту передбачена адміністративна відповідальність згідно ст. 163-1 КУпАП (від 85 до 255 грн). А з 2017 року, у зв’язку із зміною поняття «податкова декларація» (яке міститься у п. 46.1 ПКУ) —  документ, в якому відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків) щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов’язку нарахування і сплати податку і збору. Тобто, відтепер Звіт про пільгові операції — податкова декларація, отже, за неподання звіту про пільгові операції передбачена фінансова відповідальність за п. 120.1 ПКУ (170 грн за кожне неподання/несвоєчасне подання Звіту та 1020 грн, якщо до платника податку вже було застосовано протягом року штраф за таке порушення).