Як тепер відбувається виплата лікарняних, якщо оплати по договору підряду чи ЦПХ

4435

Ми знаємо, що пенсіна реформа почала діяти і змінами, внесеними до Закону України «Про пенсійне забезпечення» з 11 жовтня 2017 року фізичні особи, які мають відносини з роботодавцями на підставі договорів підряду та ЦПХ, мають право на отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності, вагітності та пологам, поховання!

Головне надати вірно оформлений листок непрацездатності, або його копію, якщо місце роботи не є основним.

!Якщо співробітник має декілька місць працевлаштування, то необхідно надати довідки про отримувані доходи з кожного місця, для того, щоб контролювати максимальний розмір отримуваних доходів.

Середньоденна заробітна плата розраховується пропорційно отримуваним доходам, відповідно до Постанови Кабміну «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» № від 26 вересня 2001 р. № 1266. Все аналогічно, як і при розрахунку для основних працівників!

Наприклад, якщо фізична особа почала виконувати роботи з 5 січня 2018 року, а страховий випадок настав  15 брезня 2018, то для розрахунку середньоденної зарплати буде використовуватись дохід, отриманий тільки в лютому 2018 року, поділений на кількість календарних дней даного місяця відповідно.

Попередньо звертатись до Фонду СС для визначення страхового стражу не потрібно, його можна визначити, якщо співробітник зайде в особистий кабінет ПФУ (в наступній статті опишемо правила користування ним), дехто відслідковує стаж по записам в Трудовій книжці.

Ніяких відмінностей в заповненні листка непрацездатності не спостерігається, якщо в періоді розрахнку для визначення середньоденної зарплати більше 6 мімяців, то окроме потрібно додати розрахунок, завірений підписами відповідальних осіб, та печаткою підприємства. Але, в деяких Фондах СС вимагають принести копії Листків непрацездатності або їх оригінали, для пред’явлення, як підтвердження, що з боку підприємства немає порушень. 

Допомога по вагітності та пологам розраховується та виплачується аналогічно, до допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Допомога на поховання, виплачується для фізичних осіб, які працюють по договорам підряду та ЦПХ, як і для звичайних працівників. Фонд соціального страхування наголошує, що обов’язкого потрібно отримати від родичів Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання. В кожному регіоні України працівники Фонду при прийнятті Заяви-розрахунку на виплату матеріального забезпечення візьмуть копію або даного витягу, або Свідоцтва про смерть.

!Якщо на вашому підприємтсву було більше 3-х випадків виплат матерільаного забезпечення, згідно страхових подій,  що вказані вище, то перевірка від Фонду прийде напротязі 3 років, з дати отримання таких виплат. Тож, не забувайте кожну страховую подію і право на отримання даної допомоги працівником фіксувати в Протоколах, та призначте комісію по соціальному страхування, чи уповноваженого (якщо кількість працівників менше 15 осіб), згідно Постанови «Про затвердження Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації» від 23.06.2008 N 25. Не забувайте про оригінали всіх підтверджуючих документів!

 

Ми надаємо консультації безкоштовно! Пишіть нам в соц.мережах, але зручніше в Telegram @ua_buh, додавайтесь до нашої спільноти!

Будемо раді допомогти, підтримаймо один одного!

 


Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: A non-numeric value encountered in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997