Відображення податкового кредиту за тимчасовою митною декларацією

3860

Відображення податкового кредиту за тимчасовою митною декларацією

 

Одним з найважливіших питань залишається коли визнавати податковий кредит з ПДВ при імпорті: при сплаті (коли є тільки тимчасова митна декларація) чи по кінцевій митній декларації?

Дуже часто податквоі органи наполягають на визнанні податкового кредиту тільки при отриманні кінцевої митної декларації і таку позицію підтримують суди.

Проте, ми не згодні з такими твердженнями. І на підтвердження нашої думки ДФСУ  видає лист від 27.12.2016 р. №28194/6/99-95-42-03-15,  де зазначила, що для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з п. 187.8 ПКУ, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України — дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.