РОЗДРІБНИЙ АКЦИЗ

1937
Алкоголь Франция
Алкоголь Франция

Роздрібний акциз

Поява з 01.01.15 р. нового подат­ку — акцизу з роздрібного продажу — викликала низку питань: як визначити базу обкладання одразу для двох податків — ПДВ та акцизу — і як пра­вильно складати підсумкові ПН?

Базу обкладення ПДВ визначають з урахуван­ням загальнодержавних податків (п. 188.1 ПКУ), до яких зараховано й акцизний податок (пп. 9.1.4 ПКУ). А база обкладення акцизним податком із роздрібного продажу — це вартість (із ПДВ) підакцизних товарів, реалізованих уроздріб (пп. 214.1.4 ПКУ). Другу зі згаданих норм прийнято пізніше, отже, вона має пріоритет над першою. Звідси висно­вок: ПДВ не нараховують на роздрібний ак­циз — акциз нараховують на ПДВ.

Те, що ПДВ не нараховують на роздрібний акциз, визнали й контролери: вперше — у листі ДФСУ від 20.01.15 р. № 1519/7/99-99-19-03-03-17. Потім більш чіткий висновок зроби­ли й у категорії 101.06 ЗІР У листі від 18.03.15 р. № 9132/7/99-99-19-03-03-17 податківці його підтвер­дили. Суму акцизного податку при реалізації вроз­дріб підакцизних товарів не включають до бази обкладення ПДВ і ПН — роз’яснили в категоріях 101.06,101.19 ЗІР.

Акцизний податок із роздрібного продажу не впливає на порядок об­кладення ПДВ реалізації товарів. Тому заповнювати підсумкові ПH потріб­но без акцизного податку та реєструва­ти їх у Єдиному реєстрі (п. 201.10 ПКУ).