Реєстрація податкових накладних в Єдиному Реєстрі

2280

Реєстрація податкових накладних в Єдиному Реєстрі

1. З 01.02.15 р. потрібно реєструвати абсолютно всі податкові накладні та розрахунки коригування, зокрема при постачаннях неплатникам ПДВ, а також при оформленні на пільгові постачання. 

2. За ігнорування реєстрації ПН в ЄРПН не виданих покупцю штрафних санкцій не передбачено. Проте до 01.07.2015 р. за невчасну реєстрацію податкових накладних виданих покупцю  не застосовують 10 % штрафу від зазначеної в ПН суми (якщо реєстрацію прострочено на 15 кал.днів) п. 35 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ. Але санкції не застосовують ні, коли ПН була виписана неплатнику ПДВ, ні на постачання пільгової продукції. Проте буде адмінштраф 170 грн за порушення порядку ведення податкового обліку, при повторному порушенні протягом року штраф становитиме 255 грн.

3.  Якщо коригування призводить до:

— збільшення податкових зобов’язань, то РК оформлює та реєструє постачальник, накладаючи на нього свій електронний підпис. Так само оформлюють РК, коли виправлять просто реквізити в шапці ПН;

— зменшення податкових зобов’язань, то РК оформлює постачальник із накладанням свого електронного підпису і надсилає покупцю, а він накладає вій електронний підпис та реєструє в ЄРПН.

4. ПН на послуги від нерезидента одержаних на митній території України складає отримувач послуг та реєструє в ЄРПН (при цьому нарахувавши податкові зобов’язання). РК до таких накладних при будь-яких умовах реєструє також отримувач послуг. І тільки після правильної реєстрації ПН можна розраховувати на податковий кредит.

5. Підтвердженням реєстраціх накладних є повідомлення про реєстрацію ПН або РК, які надсилається на запит. Разом із повідомлення надсилаються самі докумнти податкових накладних та розрахунків коригування.

6. Якщо виникне необхідність  виправити ПН, що були виписані в попередніх періодах, то спочатку необхідно зареєструвати вірну податкову накладну, а потім РК до неправильно зареєстрованої ПН.

7. Гарна новина — тепер ПН пожна зафіксувати в декларації протягом 1095 днів (3 роки). Проте це не стосується реєстрації ПН, так як за невчасність передбачено штрафи.

8. В перехідний період з 01.02.15 р. по 01.07.15 р. реєстрацію ПН не потрібно забезпечувати грошима на спец.рахунку.