Повернення надлишково сплачених коштів на рахунок в СЕА ПДВ

1785

На нашій практиці був випадок, коли до нас звернувся клієнт з проханням допомогти з поверненням надлишково сплачених коштів на рахунок в Системі електронного адміністрування ПДВ. Дана ситуація була викликана тим, що із запізненням було постачальником зареєстровано податкову накладну та ще клієнтом було включено до Податкової декларації податкову накладну, яка була виписана ними покупцю, але не зареєстрована ним вчасно за звітний період.

Послідовність дій полягала в тому, що в даній ситуації потрібно було дочекатись поки відновиться реєстраційний ліміт (який відповідно до умов пп. 200-1.3. ПКУ було скориговано показником ΣПеревищ, тому, що в декларацію було включено податкові, незареєстровані в СЕА ПДВ). Відновлення ліміту потрібно чекати після реєстрації податкової накладної із запізненням та від даного часу має пройти один звітний період. Наприклад, якщо зареєстрували таку податкову накладну у березні, тільки у квітні буде відновлено реєстраціний ліміт.

Після відновлення реєстраційного ліміту і якщо його розмір буде перевищувати суму коштів, що хочете повернути на свій поточний рахунок, — можна у складі декларації з ПДВ (у нашому випадку – за квітень) можете подати додаток 4, де вказати дані щодо суми на рахунку в СЕА ПДВ, дані по рядку 18.1 декларації та суми коштів, що бажаєте повернути. В окремій таблиці вказати потрібно реквізити поточного рахунку організації.

Кошти не буде повернуто, якщо у вас присутній податковий борг по будь-якому податку!

Зразок заповнення додатку 4 у частині, яку потрібно заповнити у нашому випадку.

Процес розгляду заяви почнеться після закінчення терміну сплати зобов’язань за період, в якому було її подано з декларацією з ПДВ (дод.4). Період повернення залежить від суми, чим менша сума – тим швидше повернуть. Нашому клієнту повернули на протязі 5 днів від кінцевої дати сплати податку.

Ще був випадок, коли у клієнта виникла переплата з ПДВ, але при по оплаті зобов’язань з ПДВ кошти зписувались в першу чергу не з переплати, а з рахунку в СЕА ПДВ. По даним клієнта переплата виникла, коли СЕА ПДВ вже діяла, а от податківці вважали інакше. Клієнт не хотів додатково витрачатись на сплату податку, маючи при цьому переплату.

Тому в такому випадку було вирішено написати листа з проханням перевести надлишково сплачені кошти на електронний рахунок в СЕА ПДВ (таке право має платник згідно пп 43.4-1 ПКУ). Нижче вказуємо зразок даного листа.

Начальнику

ДПІ у Дарницькому районі

ГУ ДФС у м. Києві

Красічковій Н. Г.

              Просимо переплату з Податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 3 732,79 грн. (Три тисячі сімсот тридцять дві гривні 79 копійок), що виникла після впровадження Системи електронного адміністрування ПДВ, повернути на рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «__________» в Системі електронного адміністрування ПДВ за наступними реквізитами:

— р/р 3751200000000 в Казначейство України(ел. адм. подат.), МФО – 899998.

Найприкрішими бувають випадки, коли помилково було сплачено податки не на той рахунок. Наприклад, випадково ПДВ сплатили не на електронний рахунок в СЕА ПДВ, а на реквізити, куди Казначейство має зписувати автоматично кошти по податку, та ще й не своєї податкової!

Тут не допомагають листи з проханням повернути навіть на електронний рахунок. Доводиться звертатись до суду додаючи всю історію переписки з податковими органами та оригінал платіжного доручення, яким дану оплату було проведено. Але з нами вже розділили радісні новини, що судді стаюсь на бік платників податків та з часом кошти було повернуто законним власникам!

Бажаємо Вам успіхів в поверненні зароблених чесною працею коштів! Будемо раді і надалі допомагати.

Якщо у вас виникнуть питання, звертайтесь до нас у Telegram, @ua_buh  — це Чат бухгалтерів України!


Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: A non-numeric value encountered in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997