Оформлення податкових накладних в 2015 році

2261

Оформлення податкових накладних в 2015 році

З  01.01.2015 р. податкові накладні оформляють тільки в електронному вигляді. 

В січні 2015 року податкові накладні з сумою ПДВ не більше 10 тис. грн.. можна реєструвати за власним бажанням. А з 01.02. 15р. всі ПН реєструються в обов’язковому порядку (в тому числі і звільнені від оподаткування).  При цьому до 01.07.15 р. Можливість реєстрації ПН не обмежується сумою розрахункового ПДВ із формули за п.2001 з ПКУ. Термін реєстрації становить 15 календарних днів з дня виписання податкової накладної.

До 01.02.15 р. відклали дію правила за яким формування податкового кредиту потрібно застосовувати за п. 198.6 ПКУ (для права на податковий кредит – накладна повинна бути зареєстрована в ЄРПН).

Щодо запізнілих податкових накладних, то контролери не згадали, що термін їх складає 180 кал. днів від дати складання накладної. Вони зазначили, що ПН отримана покупцем з ЄРПН вважається отриманою  від постачальника.

Штрафуватимуть  за не реєстрацію тільки  тих накладних, що підлягають обов’язковій реєстрації (від 10% до 40%). Не штрафуватимуть тільки в січні 2015 р. Але, якщо січнева накладна не була зареєстрована напротязі 180 кал. днів від дня її складання, то страф становитиме 50% від суми ПДВ. В періоді лютий  – червень 2015 р.  не будуть штрафувати за нереєстрацію податкових накладних з простроченням до 15 календарних днів (тобто 15 днів з дня складання та 15 днів після дня складання). Якщо не реєстрація буде становити більше 30 днів від дня складання ПН, то штрафуватимуть від 20% до 50% від скми ПДВ.

Виправляти помилки в ПН дозволили з застосуванням розрахунку коригування. Проте це є не дуже корректно, так як цей документ передбачено для інших цілей.

Цікаві зміни щодо реєстрації розрахкунку коригування податкової накладної. Згідно нового Закону, то розрахунок коригування зі зменшення суми компенсації реєструє покупець з 01.02.15 р.

Повноцінний запуск електронного адміністрування відбудеться з 01.07.15 р.

Декларацію з ПДВ за січень/1-й кВ. 2015 р. слід подавати тільки в електронному вигляді. Сплатити податкові зобов’язання доведеться з поточного рахунку для тих, хто подає декларацію щомісячно. В них перехід на списання з електронного рахунку відбудеться з лютого 2015 р. А хто поквартально – списання коштів в погашення податкового зобов’язання відбудеться шляхом списання з електронного рахкунку відкритого у Казначействі України.

Сільгосппідприємства спочатку погашають зобов’язання перед бюджетом, а вже потім отримують кошти на спец.рахунок. Реквізити цього рахнку вони повинні надати Казначейству.

Металобрухтовою пільгою заборонили користуватися поки з’явиться постанова Кабміну з новими періодом застосування податкової пільги.