Нові зміни в формі податкової накладної

2747
податкова накладна 2015
податкова накладна 2015

Нові зміни в формі податкової накладної

Змін податкова накладна зазнала небагато. Зник лише текст під табличною частиною, де розписувався продавець/постачальник, що поадткова накладна включена до реєстру виданих і отриманих ПН. З 1 січня 2015 року даний реестр вже не потрібно вести взагалі та подавати до податкової електронні копії.  Залишились лише реєстри документів, для внутрішнього обліку транспортних квитків, готельних рахунків, рахунків на послуги зв’язку чи інші послуги, вартість яких визначається за показниками лічильників, касових чеків і бухгалтерських довідок, які складають відновлюючи кредит за п. 198.5 ПКУ. В ПН зміну потрібно враховувати із 30.01.15 р. 

З 01.01.15 р. постачальники електроенергії повинні складати податкові накладні подекадно — виходячи з суми коштів, що надійшли протягом цієї декади. В останній день місяця підбити підсумок та виписати ПН чи розрахунок коригування (РК).

З’явився новий тип причини залишити в себе податкову накладну 17 — для ПН, що виписуються на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною (договірною) ціною постачання.

Якщо виправляему помилку допущену в ПН через РК і вона не стосується зміни ціни/суми на товар/послугу, то достаньо просто змінити показники в РК. Проте досі не зрозуміло як виправляти арифметичну помилку допущену в табличній частині.