Акцизний податок при реалізації талонів та смарт-карток на пальне

1699

Акцизний податок при реалізації талонів та смарт-карток на пальне

Акцизний податок при реалізації смарт-карток та талонів на пальне не виникає, таку позицію підримує ДФС в своєму останньому листі по даному питанню від 01.09.2016 р. №18911/6/99-99-12-03-03-15. Пояснюють це так: «…Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального — це фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, незалежно від форми розрахунків (абзац третій пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу)

Якщо суб’єкт господарювання не здійснює операцій з фізичного отримання, відпуску та транспортування пального (тобто операції з реалізації пального в розумінні абзаців другого та третього пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), не має при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об’єктів, а реалізує тільки бланки дозволів на пальне та смарт-картки (паливні картки), то об’єкт оподаткування акцизним податком не виникає…» Ми з їх позицією цілком згідні.

Можемо додати, що на практиці може виникнути ситуація, коли одна компанія може не бути кінцевим споживачем даного пального, а далі реалізувати талони та картки на пальне, і кінцевого споживача відслідкувати буде неможливо. Отже, логічно, що АЗС випише акцизну накладну на кінцевого споживача (неплатника акцизного податку).

Іще на практиці може виникнути ситуація, коли Продавець талонів чи смарт-карток на пальне випише акцизну накладну Покупцю-платнику акцизного податку, датою фактичного відпуску пального. В такій ситуації потрібно «дзеркально» виписати акцину накладну наступному покупцю.