Чи нараховуються штрафні санкції на суму заниження податку на нерухоме майно

1783

Чи нараховуються штрафні санкції на суму заниження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у разі самостійного виправлення помилкових кодів нежитлової та житлової нерухомості, якщо сума нарахованого податку не змінювалась?

Відповідно до п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація) за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2015 за № 479/26924.

Якщо платник податку після граничного терміну подання Декларації виявив помилку, то він має право виправити її шляхом подання Декларації із зазначенням типу «Уточнююча».
З метою коригування податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у зв’язку з виправлення помилкових кодів типів нежитлової та житлової нерухомості на правильні, платнику необхідно подати дві уточнюючі Декларації: окремо для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів зобов’язаний:
1) відповідно до п.п. «а» п. 50.1 ст. 50 ПКУ до подання уточнюючого розрахунку сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми.
Сума штрафу, нарахована на суми недоплати податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, термін сплати яких на момент подання Декларації минув, відображається у рядку 12 Декларації ((сума показників за відповідними колонками 8-11 рядка 9 Декларації)х3%);
2) відповідно до п.п. «б» п. 50.1 ст. 50 ПКУ відобразити суму недоплати у складі Декларації, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.
Сума штрафу, нарахована на суми недоплати податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, термін сплати яких на момент подання Декларації минув, відображається у рядку 12 Декларації ((сума показників за відповідними колонками 8-11 рядка 9 Декларації)х5%).
У разі самостійного виправлення платником помилкових кодів типів нежитлової та житлової нерухомості штрафні санкції на суму заниження податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховуються незалежно від того змінювалась сума нарахованого податку чи ні.

по матеріалам ЗІР (106.07):