СОЦСТРАХУВАННЯ ПО ТИМЧАСОВІЙ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ в 2015 році
Соцстрахівськими виплатами, пов’язаними з тимчасовою втратою працездатності,є допомога по тимчасовій непрацездатності (не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та профзахворюванням), допомога по вагітності і пологах, допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві) та оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм. Решта видів надання матзабезпечення, які здійснював до 01.01.15 р. на користь застрахованих осіб Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, канули в Лету.
У 2015 р. виплати, пов’язані з ТВП, надаватимуть робочі органи Фонду соціального страхування України не одразу, а лише по завершенні заходів, пов’язаних з утворенням такого Фонду та його робочих органів.
До завершення заходів, пов ‘язаних з утворенням Фонду соціального страхування України та його робочих органів, виконавчі дирекції та робочі органи Фонду з ТВП виконують у межах компетенції функції та завдання, передбачені Законом №1105. Тож для отримання фінансування на виплату лікарняних, декретних та допомоги на поховання роботодавцям слід звертатися до Фонду з ТВП, аж поки не будуть створені робочі органи нового Фонду.
Алгоритм отримання роботодавцем названих соцвиплат (окрім оплати лікування в санаторно-курортному закладі) у поточному році виглядає наступним чином:
- Підприємство подає робочому органу Фонду заяву-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.
- Робочий орган Фонду не більше 10 днів розглядає документи.
- За наявності підстав та порядку в поданих роботодавцем документах робочий орган Фонду здійснює фінансування страхувальника-роботодавця протягом десяти робочих днів після надходження заяви.
Ну а для отримання сум страхових виплат страхувальник-роботодавець відкриває в банку окремий поточний рахунок.
Тобто, сам механізм отримання соцстрахівських виплат порівняно з тим, який раніше проходили роботодавці, не змінився.
Розмір лікарняних залежно від страхового стажу
- До трьох років — 50% середньої зарплати (доходу).
- Від трьох до п’яти років — 60% середньої зарплати (доходу).
- Від п’яти до восьми років — 70% середньої зарплати (доходу).
- Понад вісім років — 100% середньої зарплати (доходу).
Щодо пільгових категорій населення застрахованих осіб, які мають право на отримання виплат, змін не відбулося (діятиме п. 5 ч. 1 ст. 24 Закону № 1105). лікарняних у розмірі 100% середньої зарплати (доходу).