Додаткова відпустка по догляду за дитиною-інвалідом з дитинства

2610
инвалид с детства
инвалид с детства

Додаткова відпустка по догляду за дитиною-інвалідом з дитинства

З 1 січня 2015 року мати, яка доглядає за дитиною-інвалідом з дитинства підгрупи А І групи, а також, батько такого інваліда, який виховує його без матері (у тому числі в разі довготривалого перебування матері в лікувальному закладі), особа, яка взяла такого інваліда під опіку мають право на дадаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів на рік. Ця відпустка надається в будь-який момент, і не залежить від кількості відпрацьованого часу працівником на підприємстві. При звільнені працівник має право отримати компенсацію за невикористання даної відпустки.

Для отримання даної відпустки або компенсації за її невикористання працівник повинен надати відповідні підтверджуючі документи. Якщо відпустку вплачують після звільнення працівника, то з її суми не утримують єдиний внесок.

Якщо працівник буде претендувати на отримання даної відпустки на новому робочому місці, то для її виплати працедавець може попросити довідку з попереднього місця роботи, що там не було виплаченої даної компенсації та надано відповідної відпустки.