СКІЛЬКИ ТРЕБА РРО ЄДИННИКУ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ ЗІ СКЛАДУ ТА МАГАЗИНУ

1439
РРО
РРО

СКІЛЬКИ ТРЕБА РРО ЄДИННИКУ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ ЗІ СКЛАДУ ТА МАГАЗИНУ

Теоретично, можена обій­тися й одним касовим апаратом — усе зале­жить від відстані між магазином та складом.

Справді, з 01.01.15 р. не використовувати РРО при продажу товарів можуть лише фізособи-єдинники, які, відповідно до п. 296.10 Податкового кодексу України, належать до спільноти привілейованих (п. 6 ст. 9 Закону про РРО). А такими є тільки:

— першогрупники;

— фізособи — єдинники другої і третьої груп, які здійснюють діяльність на ринках, продають товари дрібнороздрібної торговельної мережі через пересувні засоби.

Решта підприємців повинні працювати пліч-о-пліч із РРО. До речі, на цьому акцентували ува­гу й контролери (див. запитання 11 роз’яснення ДФСУ від 11.03.15 р.).

І хай Вас не вводить в оману п. 1 ст. 9 Закону про РРО. Ця норма тільки для юросіб.

Та ст. 9 Закону про РРО щедра на дарунки.Тому Ви можете з успіхом скористатися її чудовим п. 12. Останній стверджує: якщо в місці отриман­ня товарів не здійснюють розрахунків у готів­ковій формі, РРО не знадобиться. Себто, якщо на Вашому складі продавець оформлюватиме лише видаткову чи товарну накладну, а покупці опла­чуватимуть товар у магазині, Проте, звіс­но, треба зважати на відстань між магазином та складом. У випадку роздрібної торгівлі геогра­фія відіграє важливу роль. Адже хто погодить­ся їхати на інший бік міста, аби оплатити товар, який потім знову забирати зі складу, добиратися до якого неблизький світ… Тому якщо магазин та склад поруч один від одного або, щонайменше, поблизу, цілком виправдано проводити розрахун­ки з покупцями лише в магазині.

Нагадаємо: установлюючи РРО, треба подба­ти й про платіжний термінал. Це пряма вимога п. 1 постанови № 878. До того ж забезпечити зручну для покупця форму розрахунків, зок­рема з використанням електронних платіжних засобів, зобов’язує ч. 2 ст. 17 Закону про захист споживачів.

ВИСНОВОК. Реалізуючи продукцію влас­ного виробництва з однієї торгової точки, без РРО не обійтись. А якщо мовиться про два пункти продажу (наприклад, магазин та склад), установити РРО можна тільки в ма­газині. Головна умова — на складі не повин­ні здійснюватися готівкові розрахунки.