Зміна юридичної адреси

8291

Зміна юридичної адреси

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності вирішив посеред року змінити юридичну адресу, то він все одно буде залишатись на обліку до кінця поточного року в органі ДФС за попереднім місцем реєстрації.

Тобто, звітувати та сплачувати податки потрібно по старому місцю «прописки». Це відноситься до податку на прибуток, податку на додану вартість, єдиного податку, податку на доходи фізичних осіб, війського збору та інших податків, окрім ЄВ.

По ЄВ потрібно звітувати до ДПІ за новим місцем реєстрації і робити це потрібно в тому місяці, коли пройшла перереєстрація. Наприклад, 15 березня поточного року було внесено зміни до ЄДР (зміна адреси), то за березень потрібно сплачувати податки за реквізитами ДПІ, в якій будете перебувати на обліку за новою юридичною адресою, та подавати туди звітність (з моменту, коли передано справу до ДПІ по новому місцю «прописки»).

Отже, підприємству потрібно буде подавати звіти до двух районних органів ДФС. На «гарячій» лінії ДФС повідомили, що переукладатии та розривати договір з ними не потрібно при зміні адреси. В свою чергу, спеціалісти в самій податковій за новим місцем реєстрації, відповіли, що з 25 листопада 2015 року укладається «єдиний» договір з територіальним органом ДФС і надалі вся звітність буде потрапляти до потрібного адресата автоматично.

Порадившись з представниками програмного забезпечення M.E.Doc, дійшли до логічного висновку, що нові ключі ЕЦП потрібно створити на всіх посадових осіб підприємства та печатку. Потім укласти нові договори з податковими в «старому» та «новому» районі, і при поданні звітності почергово потрібно змінювати в налаштуваннях програми адресата (одну ДПІ на іншу), залежно кому звітуємо.