Житлова субсидія

843

Житлова субсидія

Субсидію призначають, коли різниця між розміром плати за ЖК-послуги та обсягом обов’язкового відсотка платежу за них. (абз. 1 п. 4 Положення № 848). Показники ЖК-послуг для розрахунку субсидії беруть у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів з урахуванням пільг, їх розмір вказаний в Постанові № 409.

Обов’язковий відсоток платежу за ЖК-послуги – це частка від сукупного доходу домогосподарства, не більше якої воно має сплачувати за ЖК-послуги. Вартість послуг, що перевищує розраховану частку покривають покривають за рахунок субсидії (п. 18 Положення № 848).

Частину послуг, що отримана понад соцнормативи та соцнорми, за рахунок субсидії не покривають. Її сім’я сплачує самостійно. І, навпаки, якщо не було використано в межах нормативів, то залишок субсидії буде враховано для сплати за ЖК-послуги наступних періодів (абз. 3 п. 15 Положення № 848).

Для розрахунку беруть сукупний дохід сім’ї за попередній календарний рік, в тих випадках, коли по субсидію звернулись напротязі ІІ-ІV кв. поточного року. Коли субсидію призначають в І кв. поточного року, то беруть дохід за 3 квартали попереднього року. За бажанням громадян субсидію можуть розраховувати виходячи з доходу за попередні 3 місяці, але тільки за наявності довідки з роботи про доходи кожного члена сім’ї.  Для пенсіонерів у розрахунок сукупного доходу беруть суму пенсії за місяць, що передує місяцю призначення субсидії ( п. 12 Положення № 848).

До доходів, які не включаються в розрахунок відносять:

 • сплачені аліменти;
 • відсотки від розміщення депозитів;
 • допомога громадських і благодійних організацій;
 • допомога на поховання;
 • одноразова допомога, яку надають відповідно до законодавства;
 • одноразова допомога, надана за рішенням місцевої ради, підприємств, установ, організацій, не залежно від форм власності;
 • зарплата за роботу членом виборчої комісії;
 • грошове забезпечення та інші виплати, отримані учасниками АТО, а також одержана ними благодійна допомога не залежно від розміру та джерел надходження.

Якщо в якомусь з місяців у працездатної особи дохід менше прожиткового мінімуму, то його все одно фіксують у розмірі прожиткового мінімуму (абз. 6 п. 12 Положення № 848). Дана норма не стосується студентів денної форми навчання, військовослужбовців-строковиків, їх дохід беруть на рівні по факту отримання (п. 8 Положення № 848).

Включають у розрахунок доходи за вирахуванням із них  податку на доходи фізичних осіб (п. 8 Положення № 848).

До сукупного доходу підприємців-єдинників за кожний місяць враховують доходи в таких розмірах:

 • І група – один прожитковий мінімум для працездатних осіб за відповідний місяць;
 • ІІ група – два прожиткові мінімуми для працездатних осіб за відповідний місяць;
 • ІІІ група – три прожиткові мінімуми для працездатних осіб за відповідний місяць.

Субсидію не можна отримати на руки, її перераховують підприємству, що надає житлово-комунальні послуги (п. 15 Положення № 848).