Захист торговельної марки від неправомірного використання

481
ТМ
ТМ

Захист торговельної марки від неправомірного використання

1. Власник зареєстрованої торговельної марки (ТМ) отримує гарантію того, що ніхто інший не зареєструє ідентичну ТМ. Проте э нюанс, українське законодавство забороняє реєстувати однакові ТМ для двух ідентичних товарів, але дозволяє зареєструвати дві аналогічні марки для різних товарів та послуг.

2. Власник ТМ отримує повний спектр прав на неї за тим класом, в якому її зареєстровано. Тобто, можна використовувати ТМ в рекламі, на етикетках, упаковках, виданнях, на вивісках, під час показу експонатів на виставках і ярмарках, у мережі Інтернет, та бланках тощо. Власник має виключне право дозволяти використовувати ТМ — надавати ліцензію на використання (повне або часткове) іншій особі на підставі ліцензійного договору, забороняти та перешкоджати неправомірному використанню ТМ.

Реєстрація ТМ підтверджується відповідним свідоцтвом.

3. Власник зареєстрованої ТМ має можливість передавати право інтелектуальної власності на неї як вклад до статутного капіталу суб’єкта господарювання (ст. 157 ГКУ).

4. ТМ може бути джерелом прибутку в майбутньому адже після реєстрації стає окремим товаром.

5. Власник ТМ має право ставити поряд з нею попереджувальне маркування, яке вказує на її реєстрацію в Україні.

6. Власник зареєстрованої ТМ має право реєструвати її в інших країнах.

7. Лише власник зареэстрованої ТМ може одержати доменне ім’я другого рівня в зоні «UA».

Для того, щоб внести ТМ до Митного реєстру власнику потрібно подати до органів ДФСУ, в склад якого входять відповідні митні органи пакет документів:

— заява встановленого зразка;

— виписка з відповідного реєстру Державної служби інтелектуальної власності України про реєстрацію ТМ або повідомлення про дію правової охорони на ТМ, ща має  міжнародну реєстрацію;

— детальний опис ТМ і товарів та їхні коди УКТ ЗЕД;

— зразки або фотознімки товарів.

Таку реєстрацію здійснюють на півроку або рік. Вона є безкоштовною. Проте потрібно внести 1000 євро як гарантію в рахунок майбутніх витрат.