Яку систему оподаткування вибрати на початку діяльності

1902

Перед багатьма починаючими підприємцями та підприємствами постає питання на початку діяльності яку вибрати систему оподаткування: загальну чи спрощену?

Не секрет, що срощена система є більш економічною. Про те є — «але«. Якщо вибрали стати ФОП, то не спішіть реєструватись платником єдиного податку 1-ї чи 2-ї групи одразу, так як це зобов’яже Вас сплачувати єдиний податок щомісячно, не залежно від отримання доходів!

Перейти на сплату єдиного податку Ви можете з першого числа будь-якого кварталу, головне подати заяву до 15 числа місяця, що передує початку кварталу.

Але, якщо вирішили стати платником єдиного податку, то обирайте 3-ю групу. Її умовами є сплата єдиного податку у відсотках (3% при сплаті ПДВ та 5% без сплати ПДВ) тільки від отримуваних доходів! Вважаємо, що це майже найкраще рішення.

Майже найкраще, — тому, що з 2017 року, навіть загальносистемники, які не отримують доходів взагалі, сплачують єдиний соціальний внесок в мінімально встановленому законодавством розмірі в рік (на даний час  — 9 828,72 грн.)

За нашою думкою найкращим варіантом є — юридична особа на 3-й групі єдиного податку (5% без сплати ПДВ). Засновником та директором може бути одна фізична особа одноосібно. Якщо вірно скласти протоколи загальних зборів та статут, то виплачувати заробітну плату директору, якщо не ведеться діяльність на підприємстві, не потрібно!

Якщо плануєте займатись видами діяльності, які заборонені для спрощеної системи, то реєструйте юридичну особу на загальній системі, не забувайте про вірно оформлені статутні документи. Все, що потрібно буде зробити юридичним особам, якщо господарська діяльність не здійснюється — подати пусті звіти до ДФС та Держстату!

 

Если у Вас возникнут вопросы обращайтесь к нам в Telegram @ua_buh — это Чат бухгалтеров Украины! Все консультации бесплатны!


Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: A non-numeric value encountered in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997