Як забрати кошти з банку, що ліквідується

2812

Як забрати кошти з банку, що ліквідується
Минулий рік «зкосив» багато банківський установ, в результаті чого постраждало багато клієнтів, і саме юридичних осіб.
Для того, що забрати кошти з проблемного банку, юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які мають документально підтверджені вимоги до банку щодо його майнових зобов’язань, є кредиторами банку у визначенні Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Задоволення таких вимог кредиторів банку здійснюється у черговості, визначеній статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», за рахунок коштів, одержаних в результаті ліквідації і продажу майна банку.
Для того, щоб подати Заяву на відшкодування коштів є тільки 1 місяць з дня опублікування відомостей про ліквідацію банку.
Заяви про виплату гарантованої суми відшкодування розглядаються у строк, що не перевищує трьох календарних місяців з дня їх отримання.
Якщо сталось так, що Ви не встигли пред’явити вимогу банку та подати Заяву до Фонду гарантування вкладів, то сума осяде на в бухгалтерському обліку як дебіторська заборгованість.
Вважаємо, що списати її можливо буде після сплину 1095 днів з дня повної ліквідації банку. Додатково можна залучитись довідкою чи іншим подібним документом про ліквідацію банківської установи.