Продаж частки у квартирі

1746
план-квартиры
план-квартиры

Продаж частки у квартирі

Є кілька варіантів часткової власності на квартиру :

— спільна сумісна власніть на квартиру (коли нерухомість була придбана в шлюбі);

— спільна часткова власність на квартиру (для кожного з власників названо його частку -1/2, 1/3 і т.м.);

— власність на виділені в натурі частини квартири (зустрічаеться рідко, визнається, якщо на кожну частину є окремий вихід).

1. При продажу частки в квартирі потрібно письмово повідомити інших власників у письмовій формі (при даруванні цього робити не потрібно). В повідомленні необхідно зазначити передбачувану ціну і умови продажу. При продажу ціна не може бути нижчою за ту, що вказана у повідомленні. Якщо знайдуться покупці тільки за нижчою ціною — необхідно знову повідомити співласників.

2. Після одержання повідомлення співласники можуть погодитись на придбання частки за ціною, що вказана, чи відмовитись. Якщо не зроблять ні того, ні іншого, то потрібно почекати ще місяць та пропонувати купити частку третім особам. Доказом повідомлення про намір продати частку в квартирі може бути або свідоцтво, видане нотаріусом, про передачу ним співвласнику відповідної заяви  продавця, або заява самих співвласників про відмову від здійснення права переважної покупки частки у квартирі. Справжність підписів на заяві має бути завірена нотаріально.

Заява співвласника про відмову від права перевадної покупки або фактична відмова від неї (відсутність відповіді від нього протягом місяця від дня повідомлення) дійсна 3 місяці. Якщо протягом цього терміну договір купівлі-продажу не було укладено, то потрібно заново повідомити співвласників.

Якщо частку виявило бажання придбати одразу кілька співвласників, то продавець вибирає самостійно одного. Потім укладають договір купівлі-продажу. Його посвідчують нотаріально.

3. На підставі договору реєструється за новим співвласником право власності на частку у квартирі. Це робить нотаріус одночасно з посвідченням договору.


Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: A non-numeric value encountered in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997