Як оформити розрахунки перукарні, яка продає засоби по догляду за волоссям

2624

Як оформити розрахунки перукарні, яка продає засоби по догляду за волоссям

Торгівлі в перукарні. У вестибюлі або залі очікування сало­ну краси дозволено влаштувати місце торгівлі. Продавати можна парфуми, косметичні та супутні товари. Щоправда, робити це можна лише після узгодження з територіальною установою державної санітарної епідеміологічної служби — п. 2.3 Державних санітарних правил та норм для перукарень різних типів ДСПіН 2.2.2.022-99, затверджених постановою першого заступника Головного державного санітарного лікаря України від 25.03.99 р.№22.

Розрахунки.  Ще в минулому році всі юрособи, при­ймаючи готівку за перукарські послуги, могли вільно працювати без РРО. У цьому випадку розрахунки оформлювали через прибуткові й видаткові касові ордери з відповідними за­писами до касової книги (п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у офері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.0795 р. № 265/95-ВР).

У поточному ж році РРО повинні використовувати майже всі. З 01.01.15 р. законодавчо змінили п. 1 ст. 9 Закону про РРО. Відтепер без РРО та розрахункових книжок можуть працювати винят­ково ті юрособи, які торгують продукцією власного виробництва та при цьому не є підприємствами тор­гівлі й громадського харчування. Відповідно, усі, хто надає послуги за готівку та раніше працював без РРО, мають його встановити. Таким чином, через касовий апарат потрібно проводити і перукарські послуги, і реалізацію засобів для волосся (нігтів).

До 01.07.15 р. суб’єктів господарю­вання звільнено від санкцій за порушення вимог Закону при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням ПКО й ВКО та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку, — п. 9 р. II Прикінцевих положень Закону про РРО. Але, це не стосується продажу товарів у перукарні! Допоки не обладнаєте місце торгівлі сучасним РРО, продавати супутні товари заборонено!

*Кожен відві­дувач має отримати на руки розрахунковий до­кумент (п. 15 ст. З Закону про РРО). Для перукарень-юросіб, що паралельно торгують засобами для волосся та нігтів, це — фіскальний ка­совий чек РРО (форма № ФКЧ-1). Невидача розрахункового документа відгукнеться адмінштрафом для суб’єкта господарювання — від 2 до 5 НМДГ (34—85 грн), та для посадовців — від 5 до 10 НМДГ (85-170 грн) (ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Потрібно пам’ятати про чималенькі санкції за п. 1 ст. 17 Закону про РРО (від 1 грн до 5-кратного розміру суми, не проведеної через РРО).

Інформація для приватних підприємців. Ті з них, хто перебуває на загальній системі оподаткування, мають дотримуватися вищеописаної схеми. Тоді як фізособи-підприємці на єдиному податку працюють так: без касового апарата дозволено провадити діяль­ність тим, кого Податковий кодекс України відніс до груп платників єдиного податку, які не застосовують РРО (п. 6 ст. 9 Закону про РРО).Тож підприємці II (із 01.01.16 р.) та III (із 01.07.15 р.) груп спрощеної систе­ми, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках та продають товари через засоби пересувної мережі, повинні обзавестися РРО при наданні перукарських послуг за готівку та реалізації супутньої продукції. Увага: для тих єдинників II та III груп, які не пізніше 30.06.15 р. установлять РРО, працює звіль­нення від РРО-перевірок до 01.01.17 р.