∑Овердрафт, який тішить в необхідний момент

6132

Недавно до нас звернулись клієнти з проханням розібратись, чому в них збільшився ліміт для реєстрації податкових накладних в СЕА ПДВ. Ситуація була в том, що саме в квітні 2017 після подання декларації за березень 2017, а саме, 24.04.2017 року, збільшено ліміт за рахунок такого показника, як ∑Овердрафт. Він перераховується ДФС самостійно щокварталу. Далі опишемо як саме це відбувається…

Детальну інформацію про даний показник можна знайти в п. 200-1.3 ПКУ.

1. Щокварталу на перше число визначається нова сума овердрафту виходячи із середньомісячної суми податкових зобов’язань, задекларованих до сплати до бюджету або направлення на спецрахунок і погашених (відстрочених або розстрочених) за останні 12 звітних (податкових) місяців/4 квартали на дату перерахунку.

2. Визначається підсумок перерахунку. Для цього необхідно від ліміту реєстрації відняти суму попереднього овердрафту і додати суму нового овердрафту.
*Декларації, у яких відображено від’ємне значення або бюджетне відшкодування, не беруть участі в розрахунку суми овердрафту.

Тобто, для розрахунку суми овердрафту потрібно взяти суму результатів декларацій, в яких дані відображено, на даний час, в 18-му рядку (в 25-му рядку старої форми декларації) та розділити на 12.

Отже, протягом останніх 12 місяців, до дати нового кварталу, враховуємо суму тільки «+»- декларацій (якщо декларації протягом даного періоду мали від’ємне значення, їх сума буде дорінювати 0-лю у формулі) і отриманий результат поділимо на 12 (кількість місяців у заданому періоді).

І всім було щастя, коли дізнались, що суму такого збільшення можна законно використовувати для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригуваня до них.

Проте, не все так радісно, як здалось на перший погляд. Пояснюємо: Якщо протягом кварталу, в якому відбулось збільшення ліміту за рахунок ∑Овердрафт, всі декларації було зі знаком «-«, то сумма даного ліміту буде відсторнована в наступному карталі. Іншими словами, сума ліміту буде максимально приведена у відповідність до від’ємного значення декларації з ПДВ за останній місяць кварталу.

Наприклад, ліміт на дату перехунку складав 150,00 грн., сумма ∑Овердрафт за попередній кв. (на яку біло збільшено ліміт) складає 300,00 грн., за поточний квартал показник ∑Овердрафт знову виходить 300,00 грн. (в розрахунковий період знову потрапили всі «+»-декларації, що було враховані в попередньому кварталі і за останній квартал, до розрахункової дати, всі деклараціз від’ємні), то маємо таку формулу (описано вище в статті, п. 2): 150-300+300=150,00, отже, щоб вийти на дану суму ліміту в 150,00 грн., потрібно зняти з ліміту 300,00 грн., раніше врахованих. Логіка дивна, але так відбувається на практиці, і якщо більше в розрахункому періоді не буде  «+»-декарацій нового кварталу, але потраплять «+»-декларації, що враховані в попередніх квараталах, то через один квартал (наступний за тим, в якому було відсторновано суму поканика ∑Овердрафт), знову буде зібльшено ліміт та ті ж самі 300,00 грн., з нашого прикладу.


Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Warning: A non-numeric value encountered in /home/audithel/audit-helper.com.ua/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997