НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА
КВОТИ НА ІМПОРТ В УКРАЇНУ
До уваги імпортерів! Затвердили Порядок контролю за розподілом тарифної квоти. Він визначає механізм використання тарифних квот на ввезення для вільного обігу в Україну товарів із держав — членів ЄС та з інших країн, якщо це передбачено міжнародними договорами України про вільну торгівлю із цими країнами. Ідеться про товари, на які встановлено тарифні квоти Додатком 1-А до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС чи міжнародними договорами України про вільну торгівлю.
Розподіл тарифної квоти між імпортерами здійснюють у порядку черговості залежно від часу та дати реєстрації митницею митної декларації. При цьому якщо тарифна квота на певний вид продукції включає декілька позицій із різними переліками кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, то в першу чергу використовують частину тарифної квоти переліку з меншою кількістю кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД.
Заявкою на отримання декларантом тарифної квоти є подана митниці митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа для випуску товарів у вільний обіг (заповнена у звичайному порядку, або додаткова до попередньої, періодичної, тимчасової декларацій, або попередня митна декларація з обсягом даних, необхідним для випуску товарів у вільний обіг), у якій задекларовано визначені документи, що підтверджують статус преференційного походження товарів (сертифікати про перевезення товарів EUR.1 або декларацію-інвойс).
ДФС України здійснюватиме публікацію та щоденне оновлення на офіційному веб-порталі в мережі Інтернет інформації про загальні обсяги та залишок невикористаної тарифної квоти за кожним видом продукції.
Наказ Мінфіну України від 11.12.14 р. № 1203. Набере чинності в день набрання чинності розділом IV Угоди про асоціацію, але не раніше дня його офіційного опублікування. Станом на 26.01.15 р. не опублікований.
ПРИПИНЕННЯ ІПОТЕКИ, ЗАРЕЄСТРОВАНОЇ В КРИМУ ЧИ ЗОНІ АТО
Нотаріуси, які знаходяться в Криму чи на території проведення АТО, не мають об’єктивної можливості провести держреєстрацію припинення іпотеки нерухомості майна, що розташоване у відповідній місцевості, та держреєстрацію припинення заборони відчуження цього майна. Тому для вирішення питання про зняття заборони та внесення відповідних відомостей до Держреєстру речових прав на нерухоме майно заінтересованій особі необхідно звернутися до будь-якої державної нотаріальної контори або приватного нотаріуса, у тому числі до нотаріусів інших районів і міст Донецької і Луганської областей, де реєстри працюють без обмежень.
СОЦСТРАХУВАННЯ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ІЗ КРИМУ ТА ЗОНИ АТО
З’явився Порядок надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції.
Згідно з ним особи, які тимчасово переміщені, мають право на призначення та/ або продовження раніше призначених страхових виплат, страхових витрат на медичну та соціальну допомогу за фактичним місцем проживання (перебування), що підтверджується довідкою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
ЗБЕРІГАННЯ ДОКУМЕНТІВ, ВИВЕЗЕНИХ З ОКУПОВАНОЇ ТЕРИТОРІЇ
Документи, які підлягають архівному зберіганню та вивезені з АР Крим та м. Севастополя юрособами, що припиняють свою діяльність і не мають правонаступників або органів вищого рівня на території інших регіонів, слід передавати до архівних установ за місцем припинення юросіб, яке визначається відповідно.
ПЕРВИННІ ДОКУМЕНТИ ПРИ ОРЕНДІ МАЙНА
Первинний документ про передачу майна в оренду складають після укладання відповідної угоди при фактичній передачі об’єкта оренди від орендодавця до орендаря. Якщо ж первинний документ підтверджує факт користування об’єктом оренди орендарем протягом періоду (скажімо, упродовж місяця), то в ньому слід зазначати вартість відповідної послуги (надання майна в оренду) протягом цього періоду. Датою складання такого первинного документа є, відповідно, дата його підписання.
ДОБРОВІЛЬНА СПЛАТА ЄДИНОГО ВНЕСКУ: КОРИГУВАННЯ СТАВОК
До уваги осіб, які виявили бажання добровільно брати участь у декількох видах загальнообов’язкового державного соціального страхування! Податкове відомство роз’яснило порядок практичної реалізації нових ставок єдиного внеску, запровадженої 01.01.15 р. Законом України від 28.12.14 р.№ 77-VIII. Для цього слід урахувати зміни для вже чинних договорів, а при укладанні нових договорів та розрахунках сум одноразової сплати єдиного внеску за попередні періоди, у яких особа не підлягала загальнообов’язковому держ-соцстрахуванню (у тому числі за період із 01.01.04 р. по 31.12.10 р.), керуватись нормами законодавства, які набрали чинності 01.01.15 р.
ПРИДБАННЯ КВАРТИРИ ЧЕРЕЗ КУПІВЛЮ МАЙНОВИХ ПРАВ
Укрдержреєстр зробив висновок, що проведення держреєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна, розташовані в багатоквартирному будинку, на підставі договорів купівлі-продажу майнових прав на такі об’єкти, укладених після введення в експлуатацію багатоквартирного будинку, не суперечить законодавству. При цьому можливість проведення такої реєстрації не залежить від факту подання особою, яка залучала кошти фіз- та юросіб для будівництва, документів, передбачених абз. 16 — 20 п. 50 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 17.10.13 р. № 868.
ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ ПРИ СПОЖИВАННІ ПРИРОДНОГО ГАЗУ
Затвердили Порядок відшкодування збитків, завданих газопостачальному або газорозподільному підприємству внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг із газопостачання, а також споживачеві природного газу внаслідок порушення газопостачальним або газорозподільним підприємством Правил надання населенню послуг із газопостачання.
Він передбачає, що за результатами виявлених порушень представники підприємства складають акт-претензію, один із двох примірників якого залишається в споживача. А ось у разі порушення з боку підприємства споживач подає йому претензію, складену в довільній формі. У разі якщо між підприємством і споживачем не досягнуто згоди про відшкодування збитків, спірні питання вирішують у судовому порядку.