Корисна інформація для великих платників податків

2575

Корисна інформація для великих платників податків

Вже дуже давно ні для кого не секрет, що податок на прибуток в 2015 році вираховується виходячи з даних лише бухгалтерського обліку. Отже, надамо декілька порад, як з корисно використати ці зміні при нарахуванні податку на прибуток за 2015 рік!

  1. Потрібно максимально закрити/зписати «стару» дебіторську та кредиторську заборгованість (бажано це було зробити наприкінці 2014 р. Проте, якщо знехтувати статистичною звітністю, то зробити це можна хоча б зараз!
  2. Підприємствам з доходом більше 20 млн грн в рік необхідно створювати резерви забезпечень       (П(С)БО 11). Два основні резерви, що потрібно створити, це: резерв забезпечення відпусток та резер сумнівних боргів. Також, можна створити резерви виконання — гарантійних зобов’язань, зобов’язань щодо обтяжливих контрактів, зобов’язань при припиненні діяльності і реструктиризації.                               В бухгалтерському обліку створення резерву відпусток відображається так: Дт 23, 91-94 Кт 471. Нарахування відпускних наступними проведеннями — Дт 471 Кт 661, Дт 471 Кт 651. Створення рзерву сумнівних боргів (П(С)БО 10) в бух.обліку відображається наступним чином: Дт 944 Кт 38. А при зменшенні дебіторської заборгованості, необхыдно буде зробити коригування резерву методом «сторно»  — Дт 944 Кт 38. Якщо минув строк позовної давності, то списується , вже безнадійна дебіторська заборгованість, за рахунок коштів фонду, наступним проведенням: Дт 38 Кт 36. Таке проведення фігурує, тому ще резерв створюється лише щодо фінансової (грошової) дебіторки. Розмір резервів переглядається на дату балансу і, при використанні коштів з них, на дату балансу потрібно показати в фінансовій звітності вірні залишки.
  3. У випадку, коли в підприємства «зависли» кошти на рахунках в банку, щодо якого почалася процедура ліквідації, то необхідно перести дані залишки в бухгалтерському обліку до «Розрахунків за притензіями», відображається це наступним проведенням: Дт 374 Кт 311 (312). Після ліквідації банку, якщо не буде повернуто підприємству кошти, то цю суму потрібно віднести до витрат.

Сподіваємось, що наша консультація була для Вас корисна! Залишайтесь з нами! 😉