Індексація в 2016 році

7470

Індексація в 2016 році

Мабуть, ні для кого не секрет, що в котрий раз змінили правила індексації доходів громадян в вигляді заробітної плати,  і сталося це з грудня 2015 року.

  1. З 01 грудня 2015 р. скасовується поняття базового місяця для кожного працівника, а індекс споживчих цін розраховується із врахуванням місяця підвищення окладу по посаді без врахування факту підвищення інших постійних складових заробітної плати (доплат, надбавок, премій і т.п.), чим вирівнюються індексації для працівників, що давно працюють та новоприйнятих працівників.

2. В період з 21 червня 2012 р. по 30 листопада 2015 р. кожен місяць, в якому відбулось підвищення заробітної плати, вважається базовим. До цієї дати лише місяць, коли сума підвищення перевищила суму можливої індексації в даному місяці, вважається базовим. Якщо працівник прийнятий на роботу в період з 21 червня 2012 р. по 30 листопада 2015 р., і з того часу його базовий місяць не змінювався (наприклад, постійні складові заробітної плати складали весь час фіксовану суму і не мінялися), то в полі «Базовий місяць» вказуйте попередній місяць до місяця прийняття на роботу.
3. В інших випадках «Базовим місяцем» вважається місяць прийняття на роботу або місяць підвищення заробітної плати відповідно до пункту 1.