Дзвінок додому із-за кордону з корпоративного номера: чи виникає оподатковуваний дохід

762

Дзвінок додому із-за кордону з корпоративного номера: чи виникає оподатковуваний дохід

Послуги роумінгу за службовим телефоном, який використовуються не в господарських цілях, є його додатковим благом. Утримувати доведеться податок на доходи та військовий збір.

  • Податок на доходи. Вартість послуг  роумінгу — об’єкт обкладення податком на доходи (пп. 164.2.17 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). З 01.01.15 р. додблаго оподат­ковують за ставками 15%(20%) (п. 167.1 ПКУ).

Військовий збір.  Обкладати збором потрібно послуги роумінгу згідно ст. 163 ПКУ (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 р. XX ПКУ). Ставка збору — 1,5%.

  • Єдиний внесок.  У ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страху­вання» від 08.07.10 р. № 2464-УІ про обкладення ЄСВ додаткового блага (послуги роумінгу) нічого не сказано. Оплата роботодавцем послуг роумінгу щодо особистих розмов праців­ника  неє зарплатною. Звісно, крім випадку, коли такий дохід колдоговором виз­начено саме як зарплатний. Тож у загальному випадку, вва­жаємо, що вартість послуг роумінгу — необ’єкт нарахування та утримання єдиного внеску.