Дещо цікаве та важливе про відрядження

4679

Дещо цікаве та важливе про відрядження 

Наказом Мінфіну від 04.08.2015 р. № 694 внесено зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, що затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року N 59.

З інструкції виключено пункт 4 розділу І згідно з яким підприємство, що відряджає працівника, зобов’язане здійснювати реєстрацію особи, яка вибуває у відрядження, у спеціальному журналі.

Крім того, внесені зміни до положення щодо відшкодування витрат при службових відрядженнях, а саме:     — якщо дата на транспортному квитку не збігається з датою прибуття працівника з відрядження згідно з наказом про відрядження, з дозволу керівника підприємства береться до уваги затримка у відрядженні на вихідні або святкові й неробочі дні у разі, якщо строк перебування працівника поза місцем його постійної роботи не перевищуватиме строку відрядження, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 N 98.    

За ці дні працівникові не відшкодовуються добові витрати, витрати на найм житлового приміщення та інші витрати (крім витрат на проїзд з місця відрядження до місця постійної роботи).

— керівники підприємств (крім міністрів та керівників інших центральних органів виконавчої влади) особисто вирішують питання відшкодування своїх витрат на найм житлових приміщень, що перевищують граничні суми, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 N 98, на проїзд у м’якому вагоні, суднами морського та річкового транспорту, повітряним транспортом за квитками 1-го класу та бізнес-класу, а також витрат на перевезення багажу понад вагу, вартість перевезення якої входить до вартості квитка.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Хочемо зауважити, що обов’язковою підставою для відряджень (особливо закордонних) повинно бути запрошення приймаючої сторони, або діючі взаємовідносини між сторонами, що підтверджуються документально (укладені договори, звіти про результати поїздки, в результаті якої сторони заключили договір).

Перевіряючі дуже «люблять» закордонні відрядження. Перше, що вони будуть просити – це запрошення! Якщо його не буде, то вони ініціюють сторно сум витрат на таке відрядження! Та ще прийдеться оплатили податок на доходи фізичних осіб, так як ці витрати віднесуть до додаткового блага.

Думаємо, що ні для кого не буде новиною, що всі витрати повинні бути документально підтверджені, а документи оформлені правильно. Ще нагадаємо, що в 2016 році максимальний розмір добових по вітчизняним відрядженням складає 20% від мінімальної зарплати (275,60 грн), а на закордонні відрядження – 75% від мін зарплати (1 033,50 грн).

При закордонних відрядженнях потрібно забезпечити працівника авансом. Його можна виплатити в гривнях, на гривневий картковий рахунок (або ж видати корпоративну карту працівнику), при розрахунку карткою кошти автоматично будуть конвертуватись в валюту за курсом, що діятиме в банку, або ж – у валюті на валютну картку працівника. Для цього банк попросить у підприємства копію наказу на відрядження та довідку-розрахунок витрат (кошторис) на відрядження.

При виплаті авансу у валюті можуть виникнути курсові різниці, якщо виданих коштів не вистачить. В момент видачі коштів курсові різниці не виникають, дана дебіторська заборгованість не буде монетарною статтею, дану суму фіксують за курсом НБУ на дату виплати. Далі, суму перевитрати, яка виникла на дату подання до бухгалтерії Звіту про використання коштів наданих на відрядження або під звіт фіксують за курсом НБУ на відповідну дату, і  курсові різниці в такому випадку потрібно відображати на дату балансу та на дату розрахунку (кредиторська заборгованість, що виникла в такому випадку буде монетарною статтею).

Більш детально про нюанси відряджень можете дізнатись написавши чи зателефонувавши нам!