Нова Декларація з ПДВ

7083

Нова Декларація з ПДВ

Дещо змінилась форма Декларації з ПДВ. За новою формою звітувати уже потрібно за січень 2016 року.
Відтепер багатьом платникам, у яких є показник в 21 рядку, потрібно буде заповнювати Додаток 2 до Декларації. Також ввели новий додаток ДС10, його заповнюють сільгоспвиробники.
В Додатку 5 відтепер потрібно розшифровувати інші зобов’язання в розрізі умовних ІПН.

Зупинемось на заповненні Додатку 2.

Одним з найбільш складних моментів у заповненні декларації з ПДВ за січень стане заповнення «реінкарнованого» додатка Д2. У ньому доведеться розшифровувати залишки від’ємного значення (ВЗ), які включаються в рахунок ПК наступних періодів. Причому робити це потрібно не лише в розрізі періодів виникнення ВЗ, а і в розрізі контрагентів. Заповнювати додаток Д2 потрібно тільки тим платникам, у яких у поточній (січневій) декларації заповнений ряд. 21, тобто якщо ви зараховуєте залишок ВЗ у рахунок ПК наступного періоду. Інші додаток Д2 не подають. У додатку Д2 потрібно розшифрувати, як утворилося значення за ряд. 21.

1. Визначаємо періоди, в яких виникло ВЗ, що сформувало ряд. 21 січневої декларації.

2. Визначаємо оплачену частину ВЗ (для заповнення гр. 6). Для цього нам потрібно проаналізувати ПК періодів, в яких сформовано ВЗ.

3. Розписуємо «мінус» у розрізі контрагентів (постачальників). У шапці таблиці додатка Д2 йдеться про розшифровку ІПН покупця, тобто потрібно вказати свій ІПН.

У гр. 2 при цьому вказується тільки свій ІПН. Якщо «мінус» виник унаслідок сплати ПДВ на митниці, то, вважаємо, у гр. 2 додатка Д2 потрібно вказати номер ВМД.

4. Заповнюємо табличну частину додатка Д2.

Окремо скажемо про рядок «Залишок суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань». Цей рядок може бути заповнений у тому випадку, якщо ви визначили, що «мінус» за ряд. 21 січневої декларації «тягнеться» ще з декларації за липень 2015 року. Якщо «мінус» виник у післялипневих деклараціях, заповнювати цей рядок не потрібно. Нагадаємо, що суми помилкових переплат станом на 01.07.2015 р. були включені до ряд. 20.2 декларації за липень і могли утворити «мінус» за липневою декларацією або призвести до збільшення вже існуючого липневого «мінуса». При цьому, як зазначено в самій формі таблиці додатка Д2, нам потрібно показати тільки суми залишку цих переплат. Навіщо податківцям знадобилися ці суми? Річ у тім, що ці переплати, по суті, не є оплаченим ПК, тобто якщо в майбутньому ви захочете отримати БВ, то ВЗ, яке сформоване за рахунок «старих» переплат, заявити до БВ не можна.