Зміни в законодавстві, що стосуються продавців палива та інших платників акцизного податку

6733

Зміни в законодавстві, що стосуються продавців палива та інших платників акцизного податку

 

  1. Запроваджується адміністрування акцизного податку з 1 січня 2016 року, проте почитає працювати тільки з 1 березня 2016 року, період з 1 березня по 31 березня включно вважається перехідним, тобто «на повну силу» запрацює з 1 квітня 2016 року.
  2. Всі продавці підакцизних товарів повинні бути зареєстровані платниками акцизного податку. Для цього потрібно подати до ДПІ по місцю реєстрації відповідну заяву, форму якої на даний час не встановлено. Її необхідно подати за три дні до початку реалізації підакцизних товарів.
  3. Продавці палива повинні протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня 2016 року, платник податку зобов’язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року. В акті інвентаризації необхідно зазначити адресу об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишку пального, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об’єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об’єктів. Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 ПКУ.
  4. Розміри акцизу відповідно до групи товарів встановлений статтею 215 ПКУ, та починають діяти з 1 квітня 2016 року. Проте, в перехідних положення цього ж Кодексу вказано, но діятимуть тимчасово, з 1 січня по 30 червня 2016 року інші розмірі акцизного податку!

 

Будемо чекати детальних роз’яснень від вельмишановних законотворців та фіскалів нашої Держави!